Malatya'nın kayısıdan önce tarhanası vardı. şimdi HMT (Halaoğlu Malatya Tarhanası) var.. Malatya bu doğal lezzet ve sağlık deposu ile anılır ve tanınırdı. Zahmetli ve meşagatli bir üretimi olduğundan dolayı artık unutulmaya yüz tutmuştu.
Halaoğlu sektördeki yaklaşık 75 yıllık tecrübesini kullanarak bu eşsiz ve doğal lezzeti sizlere sanki o günlerde annemizin yaptığı gibi aynı lezzet ve doğallıkta sizlere sunmak için Halaoğlu Malatya Tarhanası' nı üretti.

Halaoğlu Malatya Tarhanası'nın faydalarını size bizim anlatmamız taraflı olur. Bunun en güzel kanıtları değişik üniversitelerimizin bölüm akademisyenlerinin klinink ve labaratuvar çalışmaları Halaoğlu Malatya Tarhanası'nın faydalarını anlatmaya ve kanıtlamaya yetiyor.
sizlere sadece afiyetle yemesi kalıyor..
Günümüzde yemek express olarak üretilen ve tüketilen bir olay. Bununla birlikte ürünün üretim aşamasındaki çabukluğu (tonaj artırmak için) raf ömrünün uzatılması vs. gibi nedenlerle genelde kimyasal (GDO) katkı maddeleri kullanılmaktadır. bu da insan sağlığını tehdit etmektedir..
Özellikle çocuklarımızı daha çabuk etkilemektedir. bu da işin vicdani boyutunu aklımıza getirmektedir.
Bu Nedenle HMT ( Halaoğlu Malatya Tarhanası) yapımında birinci hedef hammaddede naturellik ve üretimde Hijyeni Ön olanda tutmaktadır.

NATUREL
Halaoğlu Malatya Tarhanası yöremizin seçkin buğdaylarından dövmemizi(gendime) yapıyoruz. Yoğurdu üretim yaptığımız tesisimizin bulunduğu beldemizden temin etmekteyiz.
Çalışan teyzelerimiz yıllardır kendi evlerinde kışlık erzak olarak TARHANA yapan konularında doğal olarak uzman kişilerdir.
Kesinlikle Güneş'ten faydalanıyoruz. Kullandığımız tüm ambalajlar TÜRK GIDA KODEKSİNE uygun ve DOĞA DOSTU geri dönüşümlü ambalajlardır.


HİJYEN
Malatya'da Tarhana üretiminde ilk Tarım ve Köyişleri Bakanlığından sağlıklı "ÜRETİM İZNİ" alan firmayız. Sektörde örnek teşkil ediyoruz. buda bizi ayrıca gururlandırıp daha fazla sorumluluk yüklüyor.
Sizlere güvenilir ürünü güvenilir marka ile sunduğumuz için çok mutluyuz..

PAROLAMIZ
SAĞLIKLI üretim için SAĞLIKLI ortam
SAĞLIKLI nesil için SAĞLIKLI ürün...
Biz bunu yapıyoruz..